433,55 515.14 5.60
+7 (7172) 757 485 24kz@khabar.kz
ҚАЗ

Жер реформасы бойынша комиссия құрамы бекітілді

  • 313
  • UPD: 13:51, 23.03.2021
Жер реформасы бойынша комиссия құрамы бекітілді

Мемлекет басшысының тапсырмасы бойынша ҚР Жер кодексі жобасының нормаларын талқылап, ұсыныстар әзірлеу үшін жер реформасы бойынша Комиссия құрылды.

Осыған байланысты ҚР Премьер-министрі Асқар Мамин «Жер реформасы бойынша комиссия құру туралы» 19.03.2021 ж. № 62-ө өкімге қол қойды. 

Құжатта комиссияның жалпы ережелері, міндеттері, комиссия жұмысын ұйымдастыру және оның тәртібі мен құрамы бекітілген. 

Жер реформасы бойынша комиссияның құрамы: 

 

Тоғжанов

Ералы Лұқпанұлы       – Қазақстан Республикасы Премьер-Министрінің орынбасары, төраға 

 

Омаров 

Сапархан Кесікбайұлы – Қазақстан Республикасының Ауыл шаруашылығы министрі, төрағаның орынбасары 

 

Теміржанов 

Мұрат Баритұлы          – Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрлігі Жер ресурстарын басқару комитетінің төрағасы, хатшы 

 

Қырықбаев

Арман Оразбайұлы      – «Nur Otan» партиясының хатшысы (келісу бойынша) 

 

Бектаев 

Әли Әбдікәрімұлы       – Қазақстан Республикасы Парламенті Сенатының депутаты, «Ауыл» халықтық патриоттық партиясының төрағасы,

                                     Аграрлық мәселелер, табиғатты пайдалану және ауылдық аумақтарды дамыту комитетінің төрағасы (келісу бойынша)

 

Құл-Мұхаммед

Мұхтар Абрарұлы       – Қазақстан Республикасы Парламенті Сенатының депутаты,

                                    Халықаралық қатынастар, қорғаныс және қауіпсіздік комитетінің төрағасы (келісу бойынша) 

 

Бақтиярұлы

Мұрат                       – Қазақстан Республикасы Парламенті Сенатының депутаты,

                                   Әлеуметтік-мәдени даму және ғылым комитетінің төрағасы (келісу бойынша)  

 

Күрішбаев 

Ақылбек Қажығұлұлы – Қазақстан Республикасы Парламенті Сенатының депутаты,

                                    Аграрлық мәселелер, табиғатты пайдалану және ауылдық аумақтарды дамыту комитетінің хатшысы (келісу бойынша) 

 

Сұлтанов

Ерік Хамзаұлы            – Қазақстан Республикасы Парламенті Сенатының депутаты,

                                    Экономикалық саясат, инновациялық даму және кәсіпкерлік комитетінің хатшысы (келісу бойынша) 

 

Барлыбаев 

Ерлан Хайланұлы       – Қазақстан Республикасы Парламенті Мәжілісінің депутаты, «Ақжол» демократиялық партиясының мүшесі,

                                    Аграрлық мәселелер комитетінің төрағасы (келісу бойынша)

 

Қоңыров  

Айқын Ойратұлы        – Қазақстан Республикасы Парламенті Мәжілісінің депутаты,

                                    Қазақстан халық партиясының төрағасы (келісу бойынша)

 

Үйсімбаев 

Асқарбек Съезбекұлы – Қазақстан Республикасы Парламенті Мәжілісінің депутаты (келісу бойынша) 

 

Тілеухан 

Бекболат Қанайұлы    – Қазақстан Республикасы Парламенті Мәжілісінің депутаты,

                                    Қазақстан Республикасы Президентінің жанындағы Ұлттық қоғамдық сенім кеңесінің мүшесі (келісу бойынша) 

 

Сарым

Айдос Әміроллаұлы    – Қазақстан Республикасы Парламенті Мәжілісінің депутаты,

                                    Қазақстан Республикасы Президентінің жанындағы Ұлттық қоғамдық сенім кеңесінің мүшесі (келісу бойынша)

 

Әбдіғалиұлы                

Берік                          – Қазақстан Республикасы Парламенті Мәжілісінің депутаты,

                                     Қазақстан Республикасы Президентінің жанындағы Ұлттық қоғамдық сенім кеңесінің мүшесі (келісу бойынша)

 

Смағұл 

Бақытбек                     – Қазақстан Республикасы Парламенті Мәжілісінің депутаты, Қазақстан Республикасы Президентінің жанындағы

                                      Ұлттық қоғамдық сенім кеңесінің мүшесі (келісу бойынша) 

 

Әшімжанов 

Жанарбек Садықанұлы  – Қазақстан Республикасы Парламенті Мәжілісінің депутаты (келісу бойынша) 

 

Нүркенов 

Нұрлан Жаңбыршыұлы – Нұр-Сұлтан қаласы әкімінің орынбасары  

 

Әзірбаев  

Мұхит Бақытұлы         – Алматы қаласы әкімінің орынбасары 

 

Айманбетов

Мәулен Зарлықұлы     – Шымкент қаласы әкімінің орынбасары 

 

Әбдіқалықов  

Ғалымжан Кенжешұлы   –  Ақмола облысы әкімінің орынбасары 

 

Кенжеханұлы 

Ермек                           – Ақтөбе облысы әкімінің орынбасары  

 

Тұрдалиев

Серік Мелісұлы             – Алматы облысы әкімінің орынбасары

  

Нұрлыбаев  

Қайрат Есқабылұлы      – Атырау облысы әкімінің орынбасары 

 

Нұрбаев 

Ержан Ахтанұлы           – Шығыс Қазақстан облысы әкімінің орынбасары 

 

Манкеев 

Мұхтар Наурызбайұлы   – Батыс Қазақстан облысы әкімінің бірінші орынбасары 

 

Нығмашев 

Берік Болатұлы             – Жамбыл облысы әкімінің орынбасары 

 

Шайдаров  

Серік  Жаманқұлұлы      – Қарағанды облысы әкімінің орынбасары 

 

Нұрмұхамбетов 

Ғәуез Торсанұлы            – Қостанай облысы әкімінің бірінші орынбасары 

 

Жаханов 

Бақыт Дүйсенұлы           – Қызылорда облысы әкімінің орынбасары 

 

Ниязов 

Ғалымжан Мұқырұлы     – Маңғыстау облысы әкімінің орынбасары 

 

Байханов 

Асаин Қуандықұлы        – Павлодар облысы әкімінің орынбасары 

 

Тасмағанбетов 

Марат Иманбайұлы        – Солтүстік Қазақстан облысы әкімінің бірінші орынбасары 

 

Тәжібаев 

Ұлан Қалмұханұлы        – Түркістан облысы әкімінің орынбасары 

 

Есенеев 

Ербол Еркенұлы            – «Атамекен» Қазақстан Республикасы Ұлттық кәсіпкерлер палатасының басқарушы директоры – Агроөнеркәсіптік кешен және                                               тамақ өнеркәсібі департаментінің директоры (келісу бойынша) 

 

Сауэр 

Иван Адамович             – «Атамекен» Қазақстан Республикасы Ұлттық кәсіпкерлер палатасы төралқасының Агроөнеркәсіптік кешен комитетінің төрағасы                                             (келісу бойынша)

 

Дайрабаев  

Жигули Молдақалықұлы – «Қазақстан фермерлер одағы» республикалық қоғамдық бірлестігінің президенті (келісу бойынша) 

 

Бисетаев 

Қайрат Серікбайұлы       – «Қазақстан картоп пен көкөніс өндірушілерінің одағы» заңды тұлғалар бірлестігінің төрағасы (келісу бойынша)

 

Садырбаев 

Алмазбек Жұмабекұлы    – «SHOPAN ATA Қазақстан ұлттық қой өсірушілер қауымдастығы» дара кәсіпкерлер және заңды тұлғалар бірлестігінің төрағасы                                                 (келісу бойынша)  

Бақтыбаев

Мақсұт Бақытжанұлы       – «Қазақстанның ет одағы» дара кәсіпкерлер және заңды тұлғалар бірлестігінің төрағасы (келісу бойынша) 

 

Тұрысбеков 

Зауытбек Қауысбекұлы    – Бүкіләлемдік қазақтар қауымдастығы төрағасының бірінші орынбасары (келісу бойынша) 

 

Көшім 

Досмұханбет Қалмаханұлы – «Ұлт тағдыры» қоғамдық бірлестігінің төрағасы, саясаткер (келісу бойынша) 

 

Құдайбергенов 

Олжас Әбдімәлікұлы           – «Стратегиялық бастамалар орталығы» жауапкершілігі шектеулі серіктестігінің директоры, экономист (келісу бойынша) 

 

Қуатов 

Дәурен Қасенұлы               – жазушы, Қазақстан Республикасы Президентінің жанындағы Ұлттық қоғамдық сенім кеңесінің мүшесі (келісу бойынша) 

 

Тайжан

Мұхтар Болатханұлы          – Болатхан Тайжан қорының президенті, қоғам қайраткері (келісу бойынша)  

 

Қожық 

Жәнібек                             – қоғам қайраткері, жазушы (келісу бойынша) 

 

Базарбек 

Бақытжан Жұмабекұлы       – «Bazarbek & Partners» жауапкершілігі шектеулі серіктестігінің директоры, заңгер (келісу бойынша)  

 

Толықбай 

Мақсат                               – журналист (келісу бойынша)   

 

Жұмалы 

Расул Берекетұлы              – саясаткер, Қазақстан Республикасы Президентінің жанындағы Ұлттық қоғамдық сенім кеңесінің мүшесі (келісу бойынша)  

 

Бәшімов

Марат Советұлы                 – Еуропалық құқық және адам құқығы сарапшылық институтының директоры, саясаткер (келісу бойынша)  

 

Ошақбаев 

Рахым Сәкенұлы                – «TALAP» қолданбалы зерттеулер орталығы» қоғамдық қорының директоры, экономист (келісу бойынша)   

 

Әбенов  

Мұрат Абдуламитұлы         – «Серпін» білім және инновация ұлттық палатасы» заңды тұлғалар бірлестігінің төрағасы, қоғам қайраткері (келісу бойынша)

 

Терещенко 

Сергей Александрович       – «БАЛ-АРА» Қазақстан омарташыларының ұлттық одағы» заңды тұлғалар бірлестігінің президенті, Алматы облысы (келісу                                                       бойынша)  

Нажметдинұлы  

Болатбек                           – «Бағбандар одағы» жеке кәсіпкерлер және заңды тұлғалар бірлестігінің төрағасы, Түркістан облысы (келісу бойынша) 

 

Жайынбаева  

Нұрсәуле Айсағалиқызы     – «Агророст» шаруа (фермер) және ауыл шаруашылығы кооперативтерінің қауымдастығы» қоғамдық бірлестігінің төрағасы,                                                     Маңғыстау облысы (келісу бойынша) 

 

Досмұхамбетов

Темірхан Мыңайдарұлы      – «Байсерке-Агро» жауапкершілігі шектеулі серіктестігінің құрылтайшысы, Алматы облысы (келісу бойынша) 

 

Буканов 

Сайран Балкенұлы            – «Қарқын» жауапкершілігі шектеулі серіктестігінің құрылтайшысы, Қазақстанның Еңбек ері, Қостанай облысы (келісу бойынша)

 

Сағыналин 

Нұрлан Шымбайұлы          – «Актеп» жауапкершілігі шектеулі серіктестігінің құрылтайшысы, Ақтөбе облысы (келісу бойынша)

 

 Қожаназаров

Айдарбек Асанұлы            – «Олжа Агро» жауапкершілігі шектеулі серіктестігінің бас директоры, Қостанай облысы (келісу бойынша) 

 

Уәлиев 

Батырбек Тұрсынбекұлы   – «Агрофирма ТNК» жауапкершілігі шектеулі серіктестігінің бас директоры, Ақмола облысы (келісу бойынша) 

 

Жақсылықов 

Әсен Дулатұлы                 – «Гормолзавод» жауапкершілігі шектеулі серіктестігінің директоры, Ақмола облысы (келісу бойынша) 

 

Жәкібаев  

Мұрат Орынбайұлы          – «Белес Агро» жауапкершілігі шектеулі серіктестігінің директоры, Батыс Қазақстан облысы (келісу бойынша) 

 

Касицин  

Александр Анатольевич    – «ГАЛИЦКОЕ» жауапкершілігі шектеулі серіктестігінің директоры, Павлодар облысы (келісу бойынша) 

 

Нығметов

Сейітжапар Алшынбекұлы  – «Қайнар» жауапкершілігі шектеулі серіктестігінің директоры, Қарағанды облысы (келісу бойынша) 

 

Әбітаев

Фарид Құмашұлы                – «Майлы дақылдар тәжірибе шаруашылығы» жауапкершілігі шектеулі серіктестігінің директоры, Шығыс Қазақстан облысы                                                     (келісу бойынша) 

 

Оразбаев

Сайлау Шаймарданұлы        – «ҚараҚұдұқ» жауапкершілігі шектеулі серіктестігінің директоры, Павлодар облысы (келісу бойынша) 

 

Шағыртаев 

Имамзада Қуанышбайұлы     – «Тан ЛТД» жауапкершілігі шектеулі серіктестігінің директоры, Қызылорда облысы (келісу бойынша) 

 

Ысқақов 

Нартай Жұматайұлы             – «Агрофирма Қара-өзек» жауапкершілігі шектеулі серіктестігінің директоры, Ақмола облысы (келісу бойынша)

 

Зенченко 

Геннадий Геннадьевич         – «Зенченко и К» коммандиттік серіктестігінің директоры, Солтүстік Қазақстан облысы (келісу бойынша)  

 

Мамбетов 

Еркебұлан Нұрмағамбетұлы  – «Мамбетов и компания» коммандиттік серіктестігінің бас директоры, Солтүстік Қазақстан облысы (келісу бойынша) 

 

Егізбаев 

Оразгелді Өтегенұлы           – «Оразгелді-Датқа» ауыл шаруашылығы өндірістік кооперативінің басшысы, Түркістан облысы (келісу бойынша)

 

Егізбаев

Керімхан                             – «Агротехнология» ғылыми-өндірістік шаруа қожалығының басшысы, Қызылорда облысы (келісу бойынша) 

 

Жабяк 

Игорь Васильевич               – «ШАНС» шаруа қожалығының басшысы, Қарағанды облысы (келісу бойынша)  

 

Хильниченко

Александр Викторович        – «Хильниченко и К» коммандиттік серіктестігі басқарма төрағасының орынбасары, Алматы облысы (келісу бойынша) 

 

Манатов 

Саха Ұзақұлы                      – «Aspan agro» шаруа қожалығының басшысы, Жамбыл облысы (келісу бойынша) 

 

Нұрбаев

Талап Дәулетбайұлы           – «Нұрсұлтан» шаруа қожалығының басшысы, Жамбыл облысы (келісу бойынша) 

 

Сарманов 

Мұрат Сатыбалдыұлы          – «Нұрлы Дала» шаруа қожалығының басшысы, Атырау облысы (келісу бойынша) 

 

Балжігітов 

Сейітжан Қапанұлы             – «Достан Ата» шаруа қожалығының басшысы, Атырау облысы (келісу бойынша) 

 

Тоқашев 

Оралбек Нұрмұханбетұлы    – «Балке» шаруа қожалығының басшысы, Шығыс Қазақстан облысы (келісу бойынша) 

 

Әлішев  

Қазыбек Құрманғалиұлы      – «Арман-М» шаруа қожалығының басшысы, Ақтөбе облысы (келісу бойынша)

Хабар 24 телеарнасы